Mūsų plaukimas baidarėmis Kražantės upe

Mūsų plaukimas baidarėmis Kražantės upe

Aktyvus poilsis kasmet populiarėja, daugėja galimybių kaip praleisti laisvalaikį.

Kasmet su draugais plaukiame bent po du kartus baidarėmis. Pirmą kartą – pavasarį, o antąjį – vasarą. Vasarą keliauti upėmis visiems įprasta. Pavasarį pasirenkame mažesnias, sraunesnes upes. Jau esame plaukę Grūda, Siesartimi, , na o šiemet pasirinkome ne itin išpopuliarintą plaukimą baidarėmis Kražantės upe. Iš draugų buvome girdėję teigiamų atsiliepimų apie Kražantės sraunumas, akmenis, staigius posūkius – visa tai ko ir ieškome.

Kražantė – didžiausias Dubysos intakas, ilgis 72 km., nuolydis 1,14 m/km.

Beliko susirasti baidarių nuoma besiverčiantį verslininką, teikiantį šias paslaugas.

Lyduvėnų baidarių savininko žinios ir patarimai man, organizaroriui, labiausiai patiko ir buvo labai naudingi pasirenkant marsrutą. Kadangi mes plaukimui skyrėme visą dieną. tai rinkomės ilgą atstuma (Kelmė – Padubysys 20 km.)) su galimybe plaukimą pratęsti Dubysos upe iki Kelmė – Tytuvėnai kelio tilto.

Aštuonių žmonių ekipažas atvyko į Kelmę 9 val. ryte. Čia palikome automobilius. Galėjome juos palikti ir maršruto pabaigoje, tačiau nežinojome kiek tiksliai kilometrų plauksime ir kur ta pabaiga bus.

 

Nuo Kelmės Kražantė kilpinėja dar gan ramiai ir leidžia gėrėtis miesto panorama iš upės. Pats smagumas prasideda nuo Paverpenio, kurį žymi automobilių tiltas per upę. Nuo paverpenio prasideda ir kraštovaizdžio draustinis. Štai nuo čia prasideda pačios gražiausios Kražantės slėnio panoramos. Upė plauna vis gilesnį slėnį, kilpinėdama eroduoja krantus, atidengia riedulius, suneša seklumas. Štai visa tai mūsų ir laukė bei teikė didžiulį malonumą. Po 3,5 val plaukimo pietavome ant labai gražiai sutvarkyto įspūdingo krantinio tipo Burbaičių piliakalnio. Ties juo per upę kabo nutiestas kabantis tiltas, todel labai patogu išlipti ir atskirti šią kalvą. Po valandos plaukimo pasiekėme Dubyą ir šalia santakos esantį automobilių tiltą (Paverpenys – Mockaičiai). Turėjome laiko ir jėgų tad nusprendėme plaukti toliau iki sekančio tilto papildomai apie plius 10 km. Dar Dubysoje turėjome vieno vandens malūno išgriuvusią užtvanką, kuria plaukėme kelis kartus vis persinešdami baidares pakartojimui. buvo gerokai vandeningesne ir ramesne. Mūsų plaukimas baigėsi prie kelio Kelmė – Tytuvėnai esančioje Lyduvėnų baidarių įrengtoje stovyklavietėje, o čia jau laukė Gedas su automobilius ir priekaba…

Tai buvo vienas smagiausių mūsų plaukimų, likome visi pavargę, pailsėję nuo miesto šurmulio ir laimingi.

P. S. Baidarių nuoma Dubysa bus sekanti mūsų nuoma šiai vasarai.

 

 

Add Your Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *