Pavasarinis plaukimas baidarėmis Ventos upe

Pavasarinis plaukimas baidarėmis Ventos upe

Kartu su pavasariu į Žemaitiją atkeliavo ne tik grįžtantys paukščiai, bet ir potvynis!

Pirmoji šių metų pavasarinių vandens turistų grupė pasirinko gan originalų maršrutą Ventos aukštupiu nuo Užvenčio iki Šaukėnų. Nors Ventai priklijuota ramios ir nuobodžios upės etiketė (kas dalinai teisinga vidurupiui ir žemupiui), tačiau aukštupyje daug akmenuotų rėvų, posūkių ir sraunumų. Tik, deja, aukštupyje plaukimas baidarėmis galis šaltuoju ir lietinguoju periodu, o vasarą jaučiamas didelis vandens stygius. Dėl sezoniškumo priežasties baidarių nuoma neišplėtota šioje upės dalyje.

Šių metų potvynis ne tik Ventoje, bet vis regione ( Dubysa , Kražantė , Šušvė, Akmena …), ekstremaliai aukštas. Toks vandens lygis keliskart sustiprina vandens griaunamąją galią, galinga plauna šlaitus, varto medžius, atidengia riedulius… Tokios plaukimo sąlygos pareikalauja daug jėgų ir įgūdžių iš vandens turistų, „maudynių ne savo noru“, o to netrūko ir šį kartą.. .

Daugiau apie plaukimą papasakos žygio nuotraukos:)

Kviečiame visus entuziastus pasinaudoti dabartinėmis gamtinėmis sąlygomis ir pajausti „kalnų upių“ galią Lietuvoje. Planuojantiems plaukimui tolimesnei ateičiai informuojame, kad plaukimas bus galimas tik esant tinkamoms oro sąlygoms ir pakankamam vandens lygiui. Vanduo labai laki ir greitai kintanti substancija .

Registracija tel. 868242584

PS. Venta trečia pagal Lietuvos dydį upė (343,3km, vidutinis nuolydis 0,85m/km), išteka apie 5 km į rytus nuo Biržulio ež. (Telšių r.). Teka Lietuvos ir Latvijos teritorijomis, įteka į Baltijos jūrą. Ventos upei ir kitoms gamtinėms-kultūrinėms

 

Add Your Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *