PRISIMINIMAI PLAUKIANT BAIDARĖMIS DUBYSOS UPE

Pasidalinkite šia nuoroda su Jūsų draugais!

P1230912-vi[1]      IMG_1840 sss     537436_484710588269247_226487021_n

Esu labai užsiėmęs žmogus. Darbas veja darbą…dėl to labiausiai nukenčia šeima, o labiausiai mano sūnus.

Taigi kiekvienais metais vasarą vieną savaitę skiriu tik jam – savo sūnui. Tą savaitę būname suplanave nuveikti kažką naujo ir įdomaus: pažinti Lietuvą, jos istoriją, gamtą, architektūrą, aplankyti įžymias vietas, pastatus…

Šią vasarą buvo numatytas plaukimas baidarėmis Žemaitijoje, pasirinkome upę, kuria galėtume plaukti nevieną, o dvi dienas. Ilgai rinkomės upę, kuri būtų nesudėtiga sūnui (kuriam šią vasarą sukako tik devyni metai). Po ilgų ieškojimų ir svarstymų su sūnumi nusprendėme plaukti Dubysos upe – viena iš gražiausių ir populiariausių (kaip vėliau paaiškėjo) Lietuvos upių.

Kadangi nuosavų baidarių neturiu ieškojome kas galėtų išnuomoti baidarę. Baidarių nuoma Dubysa užsiima nemažai nuomotojų. Mes išsirinkome Lyduvėnų baidares, nes susisiekus su nuomotoju Gedu greitai radome bendrą kalbą. Jis suprato mūsų poreikius ir pirmo pokalbio metu pasiūlė keletą plaukimo maršrutų, atsižvelgė į tai, kad plaukiu su vaiku.

Taigi iš daugelio aptartų variant apsistojome ties tokiu:

pirma diena – pradedame plaukimą ties Kelmė – Tytuvėnai kelio tiltu ir per dieną neskubėdami, sustodami papietauti, pasimaudyti atplaukėme į Lyduvėnus. Apsistojome pačiuose Lyduvėnuose, po didžiausiu Lietuvoje geležinkelio tiltu, esančioje stovyklavietėje. Ten su sūnumi pasistatėme palapinę, laužavietėje kepėme šašlykus ir vis stebėjome kartas nuo karto tiltu pradundantį traukinį. Kadangi plaukėme ne savaitgalį, tai baidarių nuomos punkto savininkas Gedas turėjo daugiau laiko ir galėjo mums su sūnumi papasakoti geležinkelio tilto istoriją ir aprodyti Lyduvėnų miestelio įžymesnes vietas. Buvo įdomu…

Antra diena – išplaukėme nuo Lyduvėnų žemyn. Galėjome pasirinkti du variantus ar plaukti iki Kalniškių arba Bralinskių vandens malūno. Pasirinkome trumpesnį variantą ir likome patenkinti, nes norėjome daugiau laiko praleisti po Lyduvėnų geležinkelio tiltu esančioje stovyklavietėje.

Jau po plaukimo galiu pasakyti, kad šios upės labai įspūdingas stačiašlaitis senslėnis, išraižytas intakų, slėnių ir raguvų. Upė labai vingiuota, matosi daug įspūdingų senvagių, miškais apaugę šlaitai, visa tai tikrai įspūdinga. Vasarą ne itin vandeningi intakai, tačiau Dubysos upė tikrai nėra sekli. Ja plaukti buvo vienas malonumas.

Visiems savo draugams rekomenduoju plaukti Dubysos upe, nuomotis baidares iš “Lyduvėnų baidarių”. Plaukimas baidarėmis Dubysa buvo smagus ir įsimintinas ne tik dėl nuostabios gamtos, bet ir dėl gero laiko praleisto su savo sūnumi.

Manau, kad dar pakartosime plaukimą Dubysos upe…

Mintimis pasidalino Deivydas ir Lukas

Partneriai ir draugai

paslaugos

+370 682 42584

info@lyduvenu-baidares.lt

Lyduvėnų mstl. Tilto g. 10 Šiluvos sen., Raseinių raj.

Važiuojant keliu Raseniniai - Šiluva:

Ties tiltu per Dubysą sukite į Lyduvėnus (Kelio ženklas „Lyduvėnai 6 km“) įvažiuojant į Lyduvėnus 200m. už balto Lyduvėnų miestelio ženklo, dešinėje rodyklė „Lyduvėnų baidarės“ (važiuoti pagal ją).

Važiuojant keliu Kelmė - Tytuvėnai:

Ties Maironiais sukite į Lyduvėnus (rodyklė „Lyduvėnai 11 km“); Pervažiavę Lyduvėnų mstl., už automobilių tilto per Dubysą, kairėje – rodyklė „Lyduvėnų baidarės“ (važiuoti pagal ją).

DĖMESIO: DUBYSOS SLĖNYJE VEIKIA OMNITEL IR TELE2 TINKLAS

AVANSINIS MOKĖJIMAS:

Sąskaita: LT79 7230 0000 5071 5238

Gavėjas: Gedas Kauneckas

Atlikdami avanso apmokėjimą nepamirškite nurodyti savo vardo ir pavardės bei planuojamo plaukimo datos.

Meniu
×
MENIU